Usb Bellek Kısayol Virüsü ve Kesin Çözümü

1 yorum
29.879 kez okundu
Usb Bellek Kısayol Virüsü ve Kesin Çözümü

Usb Bellek Kısayol Virüsü ve Kesin Çözümü

Aşağıda anlatılanları yapmadan önce Flash Belleğinizin İçindeki Dosyaların Yedeğini almanız gerekmektedir. Çünkü bu anlatılanları uyguladıktan sonra belleğiniz sıfırlanmaktadır.

Kısayol Virüsü Bulaşmış Belleğinizin Nasıl Yedeği Alınacağını Bilmiyorsanız TIKLAYINIZ…

1.Adım: Flash diski, “Dosya sistemi” NTFS olacak şekilde seçip biçimlendirelim. Uygulayacağımız özellik sadece NTFS dosya sistemi ile çalışmaktadır, bu yüzden Biçimlendirme yaparken NTFS ‘yi özellikle seçelim…

2.Adım: NTFS olarak biçimlendirme bittikten sonra belleğin içinde yeni bir klasör, örnek ‘’DOSYA 1’’ adında bir klasör oluşturun.

Sonra ilk klasör (DOSYA 1) içerisine ‘’DOSYA 2’’ adında tekrar bir klasör oluşturun. Yani iç içe iki klasör olacak. Klasör isimleri istediğiniz gibi olabilir ben akılda kalsın diye DOSYA 1 – 2 ismini verdim.

3.Adım: Bu adımda flash disk “güvenlik erişim izinleri” ayarı yapılacaktır.

“Bilgisayarım” penceresinden flash disk üzerine sağ tıklayarak açılan menüden aşağıdaki resimdeki gibi “Özellikler”e tıklayıp,

Aşağıdaki resimde olduğu gibi “Güvenlik” sekmesini seçerek buradan da , izinleri değiştirmek için Düzenle’yi tıklatın.

 

Tam denetimDeğiştirme ve aşağıdan Yazma kutucukların onayları kaldırılır.

Uygula ve Tamam diyerek işlem bitirilir.

 

4.Adım: Şimdi ise DOSYA 1 Klasörünün içine oluşturduğumuz ‘’DOSYA 2’’  klasörü üzerine sağ tıklayıp, Özelliklere tıklayıp,

Güvenlik sekmesinden “Düzenle”yi tıklayıp,

İzin ayarlarından ‘’Tam Denetim’’ Kutucuğunu işaretlediğimizde tüm kutucukların işaretlendiği görülecektir. Yani burada tüm kutucuklar işaretlenip UYGULA ve TAMAM deyip pencereyi kapatalım.

 

Belleğimizde ilk oluşturduğumuz klasör ’’DOSYA 1’’ içerisine dosya kopyalanamaz çünkü korumaya aldık. İlk oluşturulan klasör içerisine dosya atıldığı zaman Hedef Klasöre Erişim Engellendi uyarısı çıkacaktır. Bu sayede belleğimizi virüslerden korumuş olduk.

Belleğe atacağımız tüm dosyalarımızı ‘’DOSYA 2’’ klasörünün içerisine atıp kolayca tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz…

Kolay Gelsin İyi Çalışmalar…

 

Not: Sayı sırasını atlamadan yapalım değilse işlemler hatalı olur. Sadece resimleri de takip ederek kolayca yapılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Usb Bellek Kısayol Virüsü ve Kesin Çözümü (1 Yorum)